Výstavy na Pražském hradě ke 100. výročí vzniku

Československé republiky

V pondělí 1. října v 7:30 hodin ráno jsme autobusem odjeli z náměstí směrem do Prahy. Kolem desáté hodiny jsme byli na místě. Hned na začátku jsme prošli nádhernou Královskou zahradu Pražského hradu. Po procházce nás čekaly výstavy o historii 100 let Československa a České republiky. Při první výstavě nám bohužel začalo pršet, ale protože nejsme z cukru, tak jsme si náš výlet užívali dál. Cestou na Staroměstské náměstí jsme šli přes Karlův most. Po cestě byl obchod se sladkostmi, které nebyly úplně nejlevnější. Nás to ovšem před nákupy nezastavilo. Na náměstí jsme viděli Staroměstský orloj. U každé památky, kterou jsme viděli, předem nachystaní žáci přednesli svůj malý referát. Při cestě domů jsme se zastavili v McDonald´s na večeři. Výlet byl zajímavý a hezký.

Za 7. třídu Andrea Horáčková a Veronika Tomešová

V pondělí 1. října jsme se o půl osmé ráno vydali do Prahy. Cesta byla velmi dlouhá a náročná zejména na psychiku učitelů. Jen co jsme dorazili do Prahy, vydali jsme se podívat na dvě výstavy na Pražském hradě. Poté jsme navštěvovali místní památky. Žáci si o nich připravili pěkné referáty. Byli jsme na Malé Straně, na Karlově mostě, na Staroměstském náměstí a na spoustě dalších míst. V centru jsme se občerstvili opravdu ,,levnými´´ cukrovinkami. Po cestě domů jsme se stavili v McDonaldu, kde jsme jim udělali asi největší kšeft za poslední roky. Domů do Svobody jsme dojeli živí a zdraví a poté si nás v 19:30 vyzvedli rodiče z náměstí ve Svobodě nad Úpou.

Za 8. třídu Adam Nikl a Vojtěch Frič

Dne 1. října jsme se vydali do Prahy. V Praze pro nás byly připraveny dvě výstavy. První výstava nesla název Doteky státnosti. Sympatická průvodkyně nás celou výstavou ochotně provedla, zodpověděla na všechny naše zvídavé otázky a odpustila naši případnou neznalost. Po konci první výstavy jsme se přesunuli z Jízdárny Pražského hradu na výstavu druhou, která informovala o historii Hradní stráže. Potom, co jsme navštívili obě již zmiňované výstavy, nás čekala procházka po známých historických místech Prahy. Zhlédli jsme památky jako je Karlův most, Týnský chrám, Staroměstský orloj, Betlémskou kapli a mnoho dalších. Jako odměnu za naše vzorné chování nám učitelé poskytli návštěvu McDonald´s. To už bylo z pondělního výletu opravdu vše, pak už nás čekaly pouze náruče námi tolik milovaných rodičů. Za celou devátou třídu děkujeme celému učitelskému doprovodu.

 

                                                         Za 9. třídu Anna Francová a Vlastimil Růžička