Zprávy za leden 2019

Zprávy ze třídy Myšek:

Měsíc leden jsme začali oslavou Tří králů – děti si poslechly písničku „My tři králové“, prohlédly si je v Betlému, seznámily se s jejich jmény a také jsme si ukázali, jak se domy značí, když je tři králové navštíví – sledovali jsme na vycházkách.

Číst dál: Zprávy za leden 2019

Zprávy za prosinec 2018

Zprávy ze třídy Myšek:

Měsíc prosinec začal pro děti překvapením – když po víkendu dorazily do školky, v herně byl připraven adventní kalendář – 24 pytlíčků a v každém byla ukryta značka dětí, dobrůtka a malý dáreček. Každý den se rozbaloval jeden a děti byly napnuté, kdy už přijde řada na ně. Také jsme zakrývali každý den obrázek s hvězdičkou, aby bylo vidět, jak dny do vánoc ubývají.

Číst dál: Zprávy za prosinec 2018

Zprávy za listopad 2018

Zprávy ze třídy Myšek:

Celý měsíc byl ve znamení základních barev. Každý týden patřil jedné barvě – zelené, žluté, červené a modré. Děti si nosily plyšáky, hračky nebo oblečení konkrétní barvy. I výzdoba herny konkrétní barvě odpovídala – kytičky na cvičení, míčky, plyšové hračky, předměty.

Číst dál: Zprávy za listopad 2018

Zprávy za říjen 2018

Zprávy ze třídy Myšek:

Měsíc říjen byl ve znamení lesa. Poznávali jsme zvířátka, přírodniny, houby, listy, sbírali jsme kaštany a také jsme sledovali, jak se na podzim mění počasí.

Číst dál: Zprávy za říjen 2018

Zprávy za září 2018

Zprávy ze třídy Myšek:

Počátek měsíce září byl ve znamení seznamování dětí s novým prostředím mateřské školy a zahrady, s ostatními dětmi, personálem, s režimovým uspořádáním činností v průběhu dne. Děti se formou her učily znát svou značku, jména kamarádů, umístění hraček, a také samostatné hygieně. Většina dětí si na nové prostředí rychle zvykla, slziček mnoho nebylo a to je dobře.

Číst dál: Zprávy za září 2018