Zprávy za duben 2018

Zprávy ze třídy Myšek:

Velikonoční svátky jsme úspěšně ukončili vyprávěním zážitků z koledy. Jaro je již v plném proudu – ve školce jsme zaseli semínka květin a sledovali jejich růst, naučili jsme se píseň „Jaro letí“, shlédli jsme divadelní představení „Zahradník Rudolf“.

Číst dál: Zprávy za duben 2018

Zprávy za březen 2018

 

Zprávy ze třídy Myšek:

Tematický blok: Krtek vítá jaro u Myšek.

Již od počátku měsíce jsme se snažili s dětmi probouzet jaro. Děti se naučily písničku „Hřej sluníčko, hřej“ – při cvičení „rozpouštěly“ sníh a měnily ho na kaluže či květiny. Hráli jsme si na ptáčky, které jsme se učili poznávat i na obrázcích a někdy i venku.

Číst dál: Zprávy za březen 2018

Zprávy za únor 2018

Zprávy ze třídy Myšek:

Únorové téma „Jak krtek uzdravil myšku“ se odráželo i do běžného života. Děti byly často nastydlé či nemocné, a tak se i ve školce hrálo „na lékaře, na lékárnu“, obvazovaly se plyšové hračky nebo se vařily léčivé čaje pro panenky. Nezapomněli jsme ani na ústní hygienu (stříhání zubních kartáčků z papíru) a správné stravovací návyky. Děti se seznámily i s jinými profesemi: hráli jsme na obchod, na jízdu vlakem a autobusem, na koncert muzikantů. Jako opravdoví kuchaři jsme upekli kokosový moučník, jako švadleny jsme procvičovali šikovnost našich rukou provlékáním šněrovadel, či nalepování textilu.

Číst dál: Zprávy za únor 2018

Zprávy za leden 2018

Zprávy ze třídy Myšek: 

A je tu nový rok, děti se vrátily do školky z vánoc s novými zážitky. Když jsme si vše povyprávěli, začali jsme pomalu uklízet vánoční výzdobu a školka se oblékla do bílých sněhových vloček.

Číst dál: Zprávy za leden 2018

Zprávy za prosinec 2017

Zprávy ze třídy Myšek:

Návštěva Mikuláše, čertů a andílků proběhla u nejmladších Myšek překvapivě v klidu. Nikdo z dětí neplakal. O čertech jsme si povídali, děti si hrály a cvičily s plyšovými čerty a vybarvovaly omalovánky. Domů si vyrobily figurku čerta i Mikuláše z papírové roličky. Naučily se i písničku a říkanku o čertících i Mikuláši.

Číst dál: Zprávy za prosinec 2017