Zprávy za říjen 2018

Zprávy ze třídy Myšek:

Měsíc říjen byl ve znamení lesa. Poznávali jsme zvířátka, přírodniny, houby, listy, sbírali jsme kaštany a také jsme sledovali, jak se na podzim mění počasí.

I když bylo většinou krásně, měli jsme štěstí a v jednom krásně slunečním dni nám přál i vítr, a tak sme na louce nad Svobodou pouštěli draka.

Ve školce jsme pak tvořili – z vylisovaných listů vznikl společnou prací drak, listy jsme obtiskovali na papír. Zkoušeli jsme plošně roztírat barvu na papírový tácek a hned vznikly hřiby nebo muchomůrky. Vytvořili jsme i papírovou dýni, které děti fixou zkusily nakreslit oči, nos a pořádné zuby.

O zvířátkách z lesa se děti naučily písničky, říkanky, hry a čekala nás i pohádka z kouzelného kufříku – O Budulínkovi. Předkreslená lesní zvířátka si děti dotvořily houbičkou namáčenou v barvě.

Nové děti se poprvé účastnily divadel, moc se jim to líbilo a bylo to pro ně zase něco nového. 

Zprávy ze třídy Zajíčků:

Podzim je v plném proudu, září všemi barvami a děti tyto podzimní krásy objevují každý den. Říjen jsme si užívali hodně venku – děti sbíraly přírodniny, ze kterých tvořily v lese i ve školce domečky, skřítky, obrázky. Děti se učily poznávat stromy a jejich plody, aktivně se zapojovaly do hrabání listí na školní zahradě. Vzhledem k příznivému počasí se nám vydařila i podzimní výprava s pouštěním draka.

Tento měsíc jsme obohatili i několika pohádkami, které jsme si zahráli ve školce – „Míček Flíček“, „O veliké řepě“, Princeznička na bále“.

Ke konci měsíce jsme si osvojovali znalosti o zelenině – počítali jsme ji, rozkládali názvy na slabiky, hráli obrázkové pexeso a domino, třídili a přiřazovali obrázky, či jednotlivé druhy zeleniny jsme ochutnávali.

Na závěr měsíce jsme si vydlabali a ozdobili dýni, která nám nyní společně s dalšími krásnými výtvory zdobí naší školku.

Zprávy ze třídy Medvídků:

Měsíc říjen jsme zahájili poznáváním ovoce a zeleniny, vyrobili jsme si ovocnou a zeleninovou zahrádku s ochutnávkou plodů. Hráli jsme hmatové i sluchové hry, naučili jsme se podzimní říkanky a písničky. Chodbu, třídu i šatnu si děti vesele vyzdobily svými výtvory.

Protože bylo začátkem měsíce krásné babí léto, naše vycházky jsme prožívali co nejvíce v přírodě – sbírali jsme listy, kaštany, žaludy a hráli si s přírodninami.

V tomto měsíci jsme zakončili plavecký výcvik v krytém bazénu v Trutnově a děti si na památku odvezly diplom, fotografii a sladkost.

Některé děti byly přivítat do života miminka písničkou a říkankami.

Na konci měsíce se již ochladilo, a tak jsme začali navštěvovat tělocvičnu v ZŠ, kde si vždy pěkně zacvičíme a protáhneme naše těla.

Poslední den v měsíci jsme navštívili Pohádkové Krkonoše v Maršově a odnesli si pěkné zážitky ze skřítků a dalších pohádkových postav.

Účast na společných akcích:

Divadelní představení v mateřské škole – „O pyšné čarodějnici“ - marionety

                                                                    „Mauglí“- exotická pohádka