Adaptační kurz 6. třídy

Ve dnech 6. a 7. září jsme se jako nová třída zúčastnili naší první společné akce – adaptačního kurzu. Ubytovaní jsme byli na chatě Piana ve Velké Úpě, která nám poskytla skvělé zázemí.

Na žáky v průběhu těchto dnů čekala spousta seznamovacích či sportovních aktivit, během nichž měli možnost se vzájemně více poznat a navázat nová přátelství. Svoji fyzickou kondici jsme pak otestovali výšlapem na Vlašské Boudy. Náš výletní okruh z Vavřincova dolu přes Velké Tippeltovy Boudy až k cíli naší cesty jsme vyplnili přestávkami na svačinu, „schovkou“ a losováním otázek pro učitele.

Večeře se sice trochu protáhla, ale ani nekonečně dlouhé čekání nám chuť nezkazilo. Po jídle následovalo vymýšlení třídních pravidel a jejich schvalování. Večer jsme ukončili prskáním prskavek.

Druhý den jsme se zamysleli nad tím, jací bychom chtěli být a napsali dopis svému budoucímu já. Poté následovala týmová soutěž ve sběru čísel, ve které museli žáci prokázat schopnosti vzájemné spolupráce. Před odjezdem domů jsme zhodnotili celý náš pobyt a také jsme měli možnost si zanechat nějaké vzkazy.

Cílem tohoto adaptačního kurzu bylo vzájemně se poznat i mimo školní prostředí a usnadnit tak novým žákům vstup do nového třídního kolektivu. Povedlo se a z 6. třídy se stala bezva parta.

Už teď se těšíme na další společné akce a zážitky.

Děkujeme všem, kteří nám umožnili a pomohli uspořádat tento adaptační kurz.

Žáci 6. třídy, Mgr. Tereza Sisrová, Michaela Špetlová

 

ŠABLONY III - ZVÝŠENÍ A ZLEPŠENÍ KVALITY VÝUKY NA ZŠ A MŠ SVOBODA NAD ÚPOU

DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ ŠKOL

INOVACE IT UČEBNY