Červen v mateřské škole

Červen u Myšek

Měsíc červen a oslava svátku dětí začala u nás u Myšek karnevalem. Děti si užily zábavné dopoledne s písničkami, soutěžemi a hrou na školní zahradě. Jen zmrzlinka se musela odložit na teplejší počasí, ale ochuzeni jsme nebyli.

Číst dál: Červen v mateřské škole

Květen v mateřské škole

Květen u Myšek

V úvodu měsíce jsme si hodně povídali o rodině – blížil se svátek všech maminek, a tak jsme si povídali nad obrázky, kdo je všechno v rodině, co dělají a jak je maminka pro děti důležitá – naučili jsme se písničku, jak maminka uspává miminko, a říkanku. Pustili jsme se také do výroby dárečku – děti měly na výběr z různých barev papírových květináčků a kytiček, dřívka od nanuků si barvily nazeleno a s pomocí paní učitelky lepily. Jemnou motoriku si vyzkoušely na provlékání mašličky.

Číst dál: Květen v mateřské škole

Duben v mateřské škole

Duben u Myšek

Děti se mohly do mateřské školy vrátit až 26. dubna. Dále tedy probíhalo spojení s rodiči dětí přes email.

Číst dál: Duben v mateřské škole

Březen v mateřské škole

Březen u Myšek

Zpráva od Myšek za měsíc březen bude pouze o tom, jak jsme se v období pandemie i my ze školky přesunuli do virtuálního prostředí. Každé pondělí (v případě potřeby i častěji) jsem pro děti a jejich rodiče připravila inspiraci, nápady a rady, jak s dětmi trávit čas.

Číst dál: Březen v mateřské škole

Únor v mateřské škole

Únor u Myšek

Hlavní náplní měsíce února byly zimní sporty a je pravda, že počasí nám k tomu opravdu přálo. Lyžování jsme si zkusili nejprve v bezpečí třídy na koberci, ale odvážné děti měly zájem o lyžování na zahradě. Velmi dobrým příkladem jim byly děti od Zajíčků, ty lyžovaly o týden dříve. 

 

Číst dál: Únor v mateřské škole

ŠABLONY III - ZVÝŠENÍ A ZLEPŠENÍ KVALITY VÝUKY NA ZŠ A MŠ SVOBODA NAD ÚPOU