Únor v mateřské škole

 

 

Číst dál: Únor v mateřské škole

Leden v mateřské škole

 

Číst dál: Leden v naší mateřské škole

Prosinec v mateřské škole

Prosinec u Myšek

Nejkrásnější měsíc roku začal pro děti překvapením. V herně se na magnetické tabuli objevil adventní stromeček plný malých pytlíčků. Každý den jsme s dětmi jeden rozbalili a našli jsme značku kamaráda, bonbónek a děti si vybraly malý dáreček – dřevěnou vločku. Bylo to pro ně „velké čekání“, kdy už se objeví právě jejich obrázek. Každý týden jsme také zapalovali svíčku na adventním věnci.

Číst dál: Prosinec v mateřské škole

Listopad u Zajíčků

Jelikož nám covidová karanténa překazila plány na slavnosti Halloweenu, přesunuli jsme rej masek na přání dětí na pozdější dobu. Děti si společně vydlabaly dýni, prohlíželi jsme si výzdobu z dýní i v okolí školky. A při samotném setkání masek se děti nejen předvedly kamarádům, ale vyzkoušely si i obratnost při zábavných úkolech.V dalších dnech jsme se věnovali tématu lesních zvířátek.

Číst dál: Listopad 2020 u Zajíčků

Listopad v mateřské škole

Listopad u Myšek

Celý listopad jsme se věnovali základním barvám – každý týden patřil jedné barvě – červené, žluté, zelené a modré. Děti si mohly přinést plyšáka v konkrétní barvě a za pomoci maminek se i v barvě obléci. Barvy jsme vyhledávali v prostorách školky, při vycházkách a hlavně jsme rozhodovali, co je pro kterou barvu typické. Tvořili jsme žlutá sluníčka, velkoplošný obrázek přírody, kam děti tiskaly zelené stromy nebo koťátka, co motají modré klubíčko. K červené se nám hodila pohádka o Karkulce.

Číst dál: Listopad v naší mateřské škole

ŠABLONY III - ZVÝŠENÍ A ZLEPŠENÍ KVALITY VÝUKY NA ZŠ A MŠ SVOBODA NAD ÚPOU