My tři králové jdeme k vám...

Děti ze třídy Medvídků si ve středu připomněly svátek Tří králů. Navštívili jsme kostelík, kde jsme si prohledli betlém a společně jsme si zazpívali. Tímto jsme se hezky rozloučili s vánočním obdobím. Děti si odnesly pěkné zážitky.

Číst dál: My tři králové jdeme k vám...

Prosinec u Medvídků

Nastal nejkrásnější měsíc v roce, letos bohužel poznamenaný velkými omezeními, kdy jsme se s dětmi nemohli zúčastnit tradičních vánočních akcí. Přesto jsme se snažili si adventní čas v MŠ krásně prožít a užít. Třídu, chodbu i šatnu se nám podařilo slavnostně vyzdobit.

Děti se proměnily v Mikuláše, andílky, čerty a čertice a nadělily si dopoledne plné her, soutěží, tanečků, zpívání a toto veselí jsme zakončili sladkou nadílkou.

Číst dál: Prosinec u Medvídků

Vánoční den u Medvídků

 

Číst dál: Vánoční den u Medvídků

Mikulášská nadílka u Medvídků

 

Číst dál: Mikulášská nadílka u Medvídků

Listopad u Medvídků

Současná situace mateřské školy nijak neomezuje, a tak můžeme pracovat v normálním režimu. Za to jsme všichni rádi.

V měsíci listopadu jsme pracovali dle tematického bloku Pavučina podzimu. Naše činnosti vycházely z témat Dárky pro veverku a Ukolébavka pro medvěda.

Děti si hravou formou rozvíjely elementární znalosti o přírodě, stromech, plodech a volně žijících zvířatech. Hráli jsme si, povídali, vyráběli, modelovali, zpívali, počítali, učili se básničky a četli jsme si o lese a o zvířátkách. Pracovali jsme s knihou Příběhy lesního pacholíčka, kterou velmi krásně napsala Marie Kubátová. Poslouchali jsme pohádky O Budulínkovi, O Červené Karkulce, O Smolíčkovi a O Koblížkovi.

Číst dál: Listopad u Medvídků

Říjen u Medvídků

Říjen jsme zahájili výletem na Rýchorské sídliště do Pohádkových Krkonoš. U vchodu se děti přivítaly s pánem hor, kde jsme se společně na památku vyfotili. Pak už jsme pokračovali za pohádkou, ve které jsme poznali Anču, Kubu, hajného a Trautenberka. Viděli jsme permoníčky z Černého dolu, našli sluj tříhlavého draka a spoustu jiných pohádkových postav. Výlet se nám moc líbil, ale bohužel byl zatím poslední.

Číst dál: Říjen u Medvídků

Září u Medvídků

Ve třídě Medvídků je k září 2020 zapsáno 20 dětí, 12 kluků a 8 holčiček. Všechny děti se do třídy Medvídků těšily a velmi brzy si osvojily nový režim spojený s přechody po budově. V prvních dnech se děti seznámily s kamarády, s paními učitelkami, se svou značkou, zaměstnanci školy a prostory školy.

Krásné zářijové počasí nám umožňovalo vycházky do přírody, kde jsme pozorovali naše město, seznamovali se s místem bydliště kamarádů, hráli si v lese s přírodninami, poznávali jsme houby, pozorovali kvetoucí zahrádky.

Děti se seznámily s pravidly třídy. Hrou jsme si procvičovali jména, příjmení a značky kamarádů. Vyráběli jsme papírové medvídky se svou značkou. Z geometrických tvarů jsme si vyrobili školku a seznámili se s básničkou, stavěli si a skládali domečky kamarádů. Zpívali jsme si známé písničky. Četli jsme si z knihy Františkova kniha pohádek. Každé ráno si procvičujeme názvy dnů v týdnu, měsíce a ročního období. Děti se seznámily se znaky podzimu, které jsme rytmizovali, počítali, určovali stejně, více, méně a přiřazovali čísla 1-5. Hráli jsme si pohybové hry Na houbaře, Na draka, Na podzimní počasí. Děti si vyrobily papírového draka vytrháváním a lepením z barevných papírů. Oslavovali jsme narozeniny kamarádů narozených v září. Na konci měsíce jsme přivítali nové občánky města na městském úřadě.

                                                                             Bc.  Alice Havlíková

Červen u Medvídků

Po dvouměsíčním návratu zpět do školky se v naší třídě sešlo 14 dětí, které se moc těšily na své kamarády. Děti velmi dobře zvládly změnu v organizaci dne i hygienická opatření, které tato doba přinesla. Vyprávěli jsme si, jak jsme trávili volný čas. Děti přinesly výrobky, které doma vyráběly, a pracovní listy, které plnily.

Postupně jsme si s dětmi opakovali témata domácí zvířata a rodinu. Děti nakreslily svoje portréty, které jsou vystaveny před školou na plotě. Společně jsme přivítali léto a oslavili den dětí soutěžemi na školním hřišti a zahradě. Odměnou byl letos nanuk, drobné hračky a diplom.

Děti si seznámily s názvy světadílů a jejich obyvatel. Putovali jsme s mapou a globusem kolem světa s písničkami, říkankami a hrami. Hráli jsme si a vyráběli dopravní prostředky, kterými můžeme cestovat. Děti plnily úkoly, ve kterých si procvičovaly bezpečnost v dopravním provozu. Zhlédli jsme edukační pořad Dětská dopravní policie.

Léto jsme přivítali básničkou a hudebně pohybovou hrou Na včelku a motýla. Berušce jsme počítali puntíky. Pojmenovávali jsme i hmyz a četli jsme z knížek Ferda mravenec, Příběhy včelích medvídků a Broučci. Naše venkovní hry byly vzhledem k situaci pouze na školní zahradě, kde jsme se i společně vyfotili. Paní Řehákové za pěkné foto děkujeme.

V posledním týdnu jsme se rozloučili s předškoláky. Děti se pochlubily také novými aktovkami. Na školičce nanečisto se děti seznámily s paní učitelkou z 1. třídy, kde si také splnily svůj první školní úkol.

Všem dětem přejeme úspěšný vstup do první třídy. Rodičům děkujeme za spolupráci a přejeme krásné léto.

                                                     Bc. Alice Havlíková a Helena Bernardová

Návrat Medvídků zpátky do školy

Milé děti,

již v pondělí se konečně společně sejdeme. Věřím, že jste doma vyráběly a tvořily různé výrobky na téma Veselé jaro. Moc se na všechny těšíme a výstavku z vašich výrobků vystavíme ve vestibulu školy. 

Zdraví paní učitelky Alice a Hela

Další várka tvoření pro Medvídky

Vážení rodiče a milé děti,

tak jako každé pondělí posílám zase několik úkolů na procvičování a tvoření:-)

- vybarvujte kytičky podle puntíků

- hledejte stejné dvojice náušnic

- spojte velké a malé korále

- přečtěte si s maminkou básničku

- vyrobte si kolíčkové motýlky pro rodiče

- co potřebuje maminka a tatínek ke své práci - vybarvujte, pojmenujte a určete písmenka na začátku slova

- doplňte správné barvy 

- rozstříhejte si obrázek a zase složte (puzzle)

Mějte se hezky a už brzy se uvidíme:-)

Pozdrav posílá paní učitelka Hela Bernardová

Soubor s úkoly je ke stažení zde...

ŠABLONY III - ZVÝŠENÍ A ZLEPŠENÍ KVALITY VÝUKY NA ZŠ A MŠ SVOBODA NAD ÚPOU