Duben u Medvídků

Měsíc duben jsme zahájili přípravou na velikonoční svátky, naše šikovné ručičky vyrobily hodně dárků na velikonoční jarmark, který se konal v tělocvičně ZŠ.

Číst dál: Duben u Medvídků

Březen u Medvídků

V měsíci březnu jsme pracovali dle integrovaného bloku Jarní brána s tématy Přiletěla vlaštovička a Zvířátka slaví Velikonoce.

Číst dál: Březen u Medvídků 2022

         Únor u Medvídků

Měsíc únor jsme zahájili tématem o lidském těle. Formou hry jsme získávali poznatky o našem těle, zdraví a jak o ně správně pečovat.

Číst dál: Únor u Medvídků

Leden u Medvídků

V měsíci lednu jsme s dětmi pracovali dle integrovaného bloku Sněhová peřina.

Číst dál: Leden u Medvídků

Prosinec u Medvídků

Měsíc prosinec jsme zahájili karanténou, ale přesto jsme si před tím stihli s dětmi vyrobit adventní věnec, adventní kalendář a vyzdobit si vánočně třídu, hernu i šatnu. O co jsme ale přišli, tak to byla návštěva Mikuláše, andílka a čerta. Nezapomněli na nás a nadílku nám ve školce nechali. Po návratu jsme jim zazpívali písničky a odrecitovali naučené básničky, tak věříme, že nás slyšeli a poslouchali.

Číst dál: Prosinec u Medvídků

Listopad u Medvídků

V tomto měsíci jsme s dětmi pracovali s tématy Dárky pro veverku, Ukolébavka pro medvěda a Jak zajíc potkal čerta. Děti si hravou formou rozvíjely znalosti o přírodě a volně žijících zvířatech.

 

Číst dál: Listopad 2021 u Medvídků

Říjen u Medvídků

Měsíc říjen již nesl krásné podzimní znaky, ale bohužel i velkou nemocnost dětí. 

Číst dál: Říjen u Medvídků

Září u Medvídků

informaceVe třídě Medvídků je zapsáno 20 dětí. Máme 12 kluků a 8 holčiček. Děti se do předškolní třídy moc těšily a brzy si osvojily nový režim spojený s přechody po budově. V prvních dnech  se  seznámily se svojí značkou, s kamarády, s učitelkami, s pravidly třídy, prostory školy i se stravováním ve školní jídelně. S pravidly třídy jsme se seznamovali písničkou, kterou si často zpíváme, a tak si lépe naše pravidla procvičujeme. 

Číst dál: Září 2021 u Medvídků

Červen u Medvídků

informaceMěsíc červen jsme jako každoročně zahájili oslavou MDD. Zahráli jsme si na stopovanou a vydali se po stopách medvídků. Cestou jsme plnili různé úkoly a na konci jsme hledali kamarády a medvídka s překvapením. Den jsme si všichni krásně užili.

V tomto měsíci jsme procvičovali téma "Život v trávě", kde jsme poznávali jednotlivé druhy hmyzu. V rámci vycházky jsme šli na návštěvu k panu včelaři, prohlédli si včelín a různé pomůcky spojené s včelařením. Domů jsme si odnesli pěknou omalovánku a naučili se písničku o včeličce.

A protože léto je čas výletů a cestování, dalším tématem bylo povídání si o dopravních prostředcích, hráli jsme si na ně, učili se pravidla chování a bezpečnosti. Opravdovým výletním vláčkem jsme se vypravili do Mladých Buků na točenou zmrzlinu a projeli se po okolí. Také jsme prožili moc pěkné sportovní dopoledne na fotbalovém hřišti s různými soutěžemi a sportovními disciplínami a touto cestou moc děkujeme panu trenérovi, Aleši Zahálkovi, za přípravu a čas, který s námi na hřišti strávil.

V hezkém letním počasí jsme si udělali několik turistických poznávacích výletů, na které se děti moc těšily.

Další velmi hezkou a zajímavou akci jsme měli na téma "Stavitel města" (Malá technická univerzita), kde jsme se učili poznávat mapy, základy kartografie, důležité stavby města, stavby městského modelu, překreslení města do mapy a na konci si děti odnesly diplom za správné plnění úkolů.

Některé děti vystoupily na vítání občánků do života.

Loučení se školkou jsme uskutečnili na školní zahradě u ZŠ, děti si přinesly tašku do školy a každý si v ní odnesl dárek na památku.

Přejeme všem dětem i rodičům krásné prázdniny.

Dětský den v mateřské škole

Počasí nám přálo, a tak jsme se vydali na putování za medvídkem, formou stopované. Všichni jsme si sváteční den užili. 

Číst dál: Dětský den v mateřské škole

ŠABLONY III - ZVÝŠENÍ A ZLEPŠENÍ KVALITY VÝUKY NA ZŠ A MŠ SVOBODA NAD ÚPOU

DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ ŠKOL

INOVACE IT UČEBNY