Meziškolní lyžařské závody – Duncan

17. 3. 2023

Ve středu 15. března se po dlouhé vynucené odmlce konalo meziškolní klání žáků základních škol v alpském lyžování na sjezdovce DUNCAN. Po čtyřech letech se sešel výběr nejlepších závodníků ze základních škol, které se tradičně utkávaly v tomto sportu. Konkrétně se závodilo v obřím slalomu na dvě kola. Dohromady závodilo 74 závodníků. Početně nejnabitější byla kategorie 4. – 5. tříd. Své svěřence vyslala ZŠ Pec pod Sněžkou, ZŠ Janské Lázně, ZŠ Mladé Buky, ZŠ Horní Maršov a domácí ZŠ Svoboda nad Úpou. Naše škola vyslala závodníky, kteří ve školních závodech obsadili stupně vítězů. Závodilo se za krásného počasí v kategoriích 1. třída, 2. – 3. třída, 4. – 5. třída, 6. - 7. třída a 8. – 9. třída. Po celou dobu jsme mohli vidět krásné výkony všech závodníků, velké nasazení a sportovní vystupování. Závod si užili jak žáci, tak diváci z řad spolužáků a rodičů. Děkujeme za účast všem závodníkům, kteří skvěle reprezentovali naši školu, sebe a své rodiče. Medailistům z jednotlivých kategorií gratulujeme. Detailní výsledky ke stažení zde.

V soutěži týmů, kde se sčítaly body za první tři místa, vybojovala putovní pohár v kategorii prvního stupně ZŠ Pec pod Sněžkou, v kategorii druhého stupně zvítězila ZŠ Svoboda nad Úpou. GRATULUJEME 😊

Závod uspořádala naše škola za velkého přispění skiareálu Duncan, za což jim patří velké díky. Sponzorům děkujeme za věcné ceny.