Vážení rodiče, milí žáci, přejeme vám krásné letní prázdniny a těšíme se na vás v novém školním roce 2024/2025.

Týden povolání

13. 6. 2024

V úterý 11. června odstartoval v 1. třídě týden plný povolání. Děti se v tento den seznámily velmi poutavou formou s povoláním projektanta a také si tuto práci ve skupinkách vyzkoušely. Své návrhy vytvořené podle zadání následně odprezentovaly ostatním dětem i zadavateli. Dokázaly zhodnotit i spolupráci ve skupině a vyzdvihnout nejlepší nápady. Pan projektant Holec si vysloužil potlesk a velký dík za čas věnovaný dětem.

Ve středu jsme se s dětmi vypravili do Mladých Buků na exkurzi do JAPIa. Zde nás již očekávala paní Císařová, která nás spolu s manželem provedla celým provozem od skladů dovezeného materiálu do střižny s katrem, který právě vyřezával díly na budoucí stany. Následovala prohlídka venkovního pódia s několika postavenými stany, kde se děti v době pauzy zaměstnanců nasvačily. Po návratu do vnitřních prostor jsme viděli v chodu vyrážečku a zde jsme také získali materiál na vytvoření společného výtvarného díla, do kterého jsme se pustili po návratu do školy. Tomu však ještě předcházela prohlídka úseku, kde švadleny stany a další příslušenství sešívají. Zde jsme zjistili, že nejen projektant musí umět číst náčrty a plány. Po návštěvě výstupní kontroly dostaly děti krásné dárečky a dobroty, kterými se posilnily na zpáteční cestu. Nejen za ně, ale především za velmi milé přijetí všemi zaměstnanci a péči paní Císařové velice děkujeme.

Děti se těší na prezentace dalších povolání, které nás ještě čekají. Chválím je za vzorné chování i ušlapané kilometry a ještě jednou děkuji rodičům za jejich ochotu a spolupráci.

Mgr. Martina Hanušová

ZŠ Svoboda nad Úpou
Kostelní 560
542 24 Svoboda nad Úpou

Sledujte nás

Menu