Duben v mateřské škole

6. 5. 2024

Duben u Medvídků

Začátkem dubna jsme přivítali čápy z Mladých Buků. Pozorovali jsme jejich chování a dovednosti přes webkameru, která je nainstalována na hnízdě. Děti se blíže seznámily s životem čápů a žab, které jsou jejich oblíbenou pochoutkou. Vydali jsme se na výlet k rybníčku, kde jsme pozorovali žáby a jejich nakladená vajíčka.

V dalším týdnu se děti připravovaly na blížící se zápis do 1. třídy. Ten proběhl 11. dubna.

V dalších dvou týdnech se k nám nastěhovala všechna zvířata ze statku. Učili jsme se znát jejich mláďata, poznávat jejich zvuky. Děti si zahrály nejrůznější pohybové i rozumové hry. Také si některé zvířátko vyrobili či namalovali. Vydali jsme se i za živými zvířátky. Viděli jsme malé králíčky, slepice, kozy, kočky, psy, lamy a velbloudy.

V úterý 16. dubna byly některé děti přivítat miminka na obecním úřadě, kde jim zazpívaly písničky a přednesly několik básní.


Duben u Zajíčků

1. duben začal velikonočním pondělím, které si každý užil doma, a pak jsme si o zážitcích z jarních svátků ve školce povyprávěli.

Jaro nám připravilo krásné počasí, věnovali jsme se tématu hmyz a život v trávě, žabky a život ve vodě. Udělali jsme si výlet do Janských Lázní, cestou jsme plnili úkoly na poznávací stezce, která vedla lesem až pod Duncan, a odtud jsme pokračovali k malé tůňce v Maršově, kde jsme pozorovali život ve vodě – viděli jsme vajíčka, pulce, žabky. Vše jsme si i vyrobili z papíru.

V další části dubna jsme se věnovali domácím a hospodářským zvířatům, děti zvířátka poznávaly dle obrázků, v knihách, dle hlasu i skutečnosti. I když se nám zima vrátila a počasí bylo studené, na vycházky jsme se pořádně oblékli a měli jsme možnost se setkat se živými zvířátky – kozičky s kůzlátky a kozlíkem, s kohoutkem a slepičkami, s králíčky, které jsme i nakrmili. Ve školce jsme si zahráli pohádku O koťátku, které zapomnělo mňoukat, vyrobili jsme si papírové hospodářství, hledali jsme písmenka a přiřazovali správné obrázky zvířátek, počítali a hledali dvojice, které k sobě patří.

Poslední dubnový týden jsme prožili společně s tématem čarodějnic, vyrobili jsme si papírové klobouky, které byly plné pavučin, na zahradě jsme si opekli špekáčky a plnili nejrůznější čarodějnické úkoly, a to vše ve strašidelných kostýmech.


Duben u Myšek

Nejprve jsme se zabývali zvířátky (domácími i hospodářskými) - vytvořili jsme hodně výtvorů, procvičovali grafomotoriku, naučili jsme se mláďata zvířat a také jsme se stavili podívat na zvířátka do Farmaparku. Bohužel jsme však vyrazili moc brzo a zvířátka byla ještě zazimovaná, takže jsme žádné neviděli.

Už se na nás pomalu začínalo smát sluníčko, tak jsme mohli trávit více času venku a řádit na zahradě. Dále jsme se věnovali projektovému měsíci O nákupu - procvičovali jsme, jak to chodí v obchodě, děti měly ve třídě koutek, kde měly kasu, a mohly si tak zkusit prodávání a nakupování. V tuto chvíli u nás ve třídě propukly neštovice, které pokořily velké množství dětí a my tak ve školce měli bojové podmínky.

Naštěstí už se děti zase vracejí a my si mohli užít na konci dubna vlastní oslavu čarodějnic. Děti přišly v kostýmech, opekli jsme buřty a nechali spálit čarodějnici, kterou jsme společně vytvořili. Také si děti zkusily různé aktivity a vyrobily si i vlastní papírovou čarodějnici, kterou si odnesly domů.

ZŠ Svoboda nad Úpou
Kostelní 560
542 24 Svoboda nad Úpou

Sledujte nás

Menu