Vážení rodiče, milí žáci, přejeme vám krásné letní prázdniny a těšíme se na vás v novém školním roce 2024/2025.

Školní výlet 4. třídy

18. 6. 2024

Čtvrtek 13. června byl pro čtvrťáky ve znamení odjezdu na školní výlet do Adršpašsko-teplických skal.

Balení začalo již v úterý, aby žáci nemuseli nosit celý výlet těžké batohy. Ve středu byly naloženy do auta a přivezeny do kempu.
Při příjezdu do Adršpachu všichni koukali z okýnka vlaku a byli natěšení jít mezi tak velké „balvany“ – jak někteří říkali. Cestou k první zastávce bylo nespočet cedulí s poznávačkou různých tvarů ve skále, které nutily žáky soustředit se, rozhlédnout se kolem sebe a upustit ze své fantazie. Cestou na lodičky byla zastávka u Velkého vodopádu, kde žáci volali na Krakonoše, aby nám pustil vodu. Tentokrát nás ale nevyslyšel.
Po zdolání spousty schodů (150 schodů dle žáků) na nás čekala plavba v lodičkách s kapitánem Katastrofou. Naštěstí se na druhý břeh dostali všichni, i když už při příchodu nás děsila cedule s počtem utonulých 😊.

Lodičky zvládnuty a před námi cesta plná kořenů, rašelinišť, lávek a vyvěrajících pramenů směřující do Teplic. I po několika zastávkách na svačinu byla ale břicha hladová a těšila se na oběd objednaný v hotelu Orlík. Žáci byli nadšení. Řízek s hranolkami či buchtičky se šodó, kdo by se netěšil.

Po rozchodu a urputném nákupu všeho možného jsme došli do kempu. Tam už bylo připraveno několik aktivit jako například kreslení na trička, vyhodnocení celodenní soutěže, vybíjená, založení ohně, zpěv u ohýnku, opékání buřtů a podobně.

Druhý den některé žáky čekal budíček o chvilku dřív a šli společně s paní učitelkou nakoupit snídani.
Po společné snídani následovala ještě hra v lese, balení a odjezd zpět domů.

Všichni jsme přijeli celí a velmi unavení.
Všem děkuji za hezké dny bez velkých problémů a rodičům za spolupráci.

Mgr. Nikola Zimová a Aneta Váchová

ZŠ Svoboda nad Úpou
Kostelní 560
542 24 Svoboda nad Úpou

Sledujte nás

Menu